wtorek, 20 luty 2018 15:35

Będzie handel na parkingu w Rudach

Napisał
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Na styczniowym zebraniu Rada miejska w Kuźni Raciborskiej przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu Rud, konkretnie terenu nowego parkingu przy bazylice. Będzie handel na parkingu w Rudach to pewne a kto to będzie kontrolował organizację i porządek? Pytanie pozostawiamy otwarte. 

Nowe zapisy w planie, określającym przeznaczenie danego obszaru umożliwiają na parkingu i wokół niego na zabudowę usługową, jako funkcji uzupełniającej. Handel na i przy parkingu był do tej pory niemożliwy, gdyż taki wymóg stawia Unia Europejska, która dofinansowała powstanie całego kompleksu. Ograniczenia te mają charakter czasowy (najczęściej dwa lata) i po nich samorządy mogą swobodniej gospodarować mieniem.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo na stronie Nowin.pl (więcej)

Czytany 1573 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 luty 2018 20:35
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

1 komentarz

  • Link do komentarza ToJa środa, 28 luty 2018 12:42 napisane przez ToJa

    Tj fajne miejsce na lodowisko w okresie zimowym.
    Jak już ma być handel to może tematyczny np raz w miesiącu giełda ogrodnicza- przy okazji może lokalne ogródki też by na tym skorzystały ;) albo tak modne FoodTrucki.
    Może ktoś ma ciekawsze pomysły?

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.