Dnia 6 grudnia, a więc dokładnie w Mikołaja, Rudy otrzymały prezent albowiem właśnie w tym dniu rozpoczęły się prace związane z montażem siłowni pod chmurką. Urządzenia te zamontowane zostały na terenie szkoły nieopodal boiska. Zamontowane urządzenia to 5 stanowisk w tym 2 podwójne. W skład ich wchodzą orbitrek, biegacz, twister + wahadło, prasa nożna pojedyncza oraz wyciąg górny + wyciskanie siedzące. Każde z urządzeń posiada specjalny opis dotyczący jego obsługi. Inwestycja ta w całości została sfinansowana z Funduszu Sołeckiego przypadającego na rok 2016. Siłownie pod chmurką stają się coraz to bardziej popularną rozrywką. Mają one na celu urozmaicić ludziom czas wolny, wspomóc spalanie kalorii oraz skłonić do zdrowego trybu życia.
Jak wiemy coraz więcej osób w naszej miejscowości wieczorami lubi spędzać czas na wolnym powietrzu. Jedną z form są spacery z kijkami, czyli popularne Nordic Walking. Podczas tej rekreacji będą Państwo mieli możliwość zatrzymania się i skorzystania z urządzeń siłowni pod chmurką.
Aktualnie urządzenia te po zabetonowaniu w podłożu czekają na całkowite utwardzenie betonu by już niedługo móc być do Państwa dyspozycji.
Liczę na utworzenie "Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku". Argumentuję to tym, że jest wielu mieszkańców Rud, którzy z racji sędziwego wieku chcieliby dalej podnosić swoje kwalifikacje. Np. zajęcia raz na dwa tygodnie po 2 h informatyki wieczorem w ZSO w Rudach. Myślę, że dyrektor Adrian Plura byłby przychylny. Na pewno znajdą się kadra wolontariuszy, którzy poprowadzą takie zajęcia i nie tylko zajęcia z informatyki, ale również zajęcie takiego typu jak: gdzie odpoczywać, organizować czas wolny. Byłyby organizowane wyjazdy np. do kina, teatru, operetki itp. Znajdzie się również wiele zajęć w postaci zajęć np. artystyczne rzemiosło, malarstwo, robótki ręczne itp.
Od przyszłego roku może by tak zorganizować kino letnie na łące naprzeciwko Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego. Myślę, że cieszyłby się niegasnącym zainteresowaniem :)
Siłownie pod chmurką cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców dużych, małych miast oraz małych wiosek. Dużą popularnością ostatnimi czasy w mniejszych miejscowościach cieszą się wnioski dotyczące budowy zewnętrznych siłowni. Czy taka siłownia pod chmurką również powstanie w Rudach? Np. W centrum, naprzeciwko sali sportowej, lub bliskiej jej otoczeniu?
Jak zdobyć fundusze na taką realizację? Przykładem pozyskania pieniędzy może być przez fundusz sołecki, którym można realizować oczekiwane przez mieszkańców zadania.
Inicjatywa nie tylko myślą została przedstawiona dla młodzieży ale także dla osób starszych ;)
Filmik poniżej:
Przejeżdżając przez centrum Rud znajdujące się blisko Kościoła, sklepów czy szkoły możemy spotkać tablicę z ogłoszeniami, której obecny stan, spowodowany zarówno przez warunki atmosferyczne, inne czynniki przyrodnicze, czy samo użytkowanie w obecnej chwili nie cieszy oka teraz już coraz większej ilości turystów odwiedzających Rudy. Może tak należy zadbać o to by obiekt, przy którym wiele ludzi przystaje by zaczerpnąć informacji został wymieniony na nowy, za którego My mieszkańcy Rud nie musielibyśmy się wstydzić!!!
S.
A może by tak odnowić przystanek autobusowy, który znajduje się na Kolonii Renerowskiej? Przecież w obecnym stanie odstrasza on nie tylko chętnych do podróżowania autobusami.
Zamiast straszącej żółtej budki telefonicznej w centrum Rud może by tak postarać się o punkt z bezpłatną telefonią internetową (tzw. hotspot*), który jednocześnie stałby się atrakcją nie tylko dla mieszkańców Rud ale także dla przyjezdnych?
Jak wiemy od dłuższego czasu borykamy się z brakiem punktu pocztowego. Często bywa tak, że jesteśmy zmuszeni jechać głównie do miasta (Rybnik lub Kuźnia Rac.), aby wysłać kartkę, bądź list. Jest to kłopotliwe i tym bardziej, kiedy chcemy zakupić znaczek (w Rudach nie ma takiej możliwości na dzień dzisiejszy). Nie jest tajemnicą, że prowadzenie takiego punktu jest na granicy opłacalności. Alternatywą dla punktu pocztowego najbliższym czasie może stać się punkt paczkomatowy. A jak działa? Rafał Brzoska Prezes InPost opowiada jak działa Paczkomat InPost. Poniżej filmik.
Propozycje ulokowania paczkomatu:
propozycja nr 2
propozycja nr 2.
propozycja nr 3.
A jakie są korzyści z Paczkomatów InPost
1. Blisko – paczkomaty są zawsze po drodze – z pracy, zakupów etc.
2. Wygodne – Nigdy nie czekasz w kolejce ani na kuriera
3. Szybko – Gwarantowana jest dostawa następnego dnia po nadaniu
4. Korzystnie – dostawa przez paczkomaty jest jedną z najtańszych na rynku
5. Bezpieczeństwo – masz możliwość śledzenia swojej paczki
6. Bez przerwy – zawsze do dyspozycji klienta. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
Czy paczkomaty to ostateczność? O ile znajdzie się nowy punkt pocztowy to nie - zobacz ogłoszenie Poczty Polskiej